Poniżej znajdziesz informacje i porady na temat wypadków i odszkodowań w UK


Gdybyśmy uczestniczyli w wypadku na terenie UK, musimy zebrać jak najwięcej informacji.

Każda informacja będzie pomocna podczas ubiegania się o odszkodowanie w uk. Dzięki temu będziemy mogli uzyskać dużo lepsze rozeznanie w sytuacji, jaka miała miejsce (co może mieć wpływ np. na wysokość Twojego odszkodowania). Większość z nas posiada telefon komórkowy z aparatem fotograficznym - powinniśmy w miarę możliwości zrobić kilka zdjęć miejsca wypadku.


Co zrobić na miejscu wypadku drogowego w Anglii?


Jeżeli to możliwe, należy bezpośrednio po wypadku zebrać takie informacje jak:
• Dane kontaktowe, kierowców, przechodniów i pasażerów zaangażowanych w wypadek, a zwłaszcza ich nazwiska, adresy i numery telefonu. Jeżeli jeden z kierowców prowadził samochód w ramach stosunku pracy, ważne jest uzyskanie danych dotyczących kierowcy, jak również jego pracodawcy.
• Cechy charakterystyczne miejsca zdarzenia(warunki atmosferyczne (np. mokra nawierzchnia, osłabiona widoczność), oświetlenie ulicy )
• Rodzaj samochodu, model, numer rejestracyjny, kolor nadwozia, jakiekolwiek zmiany techniczne, jak również, jeżeli jest to możliwe, informacje dotyczące liczby pasażerów w każdym z samochodów
• Jeżeli na miejscu wypadku była policja - nazwiska oraz numery służbowe policjantów
• Uszkodzenia każdego z pojazdów
• Pełny opis sytuacji, która doprowadziła do wypadku, jak również diagram z pozycjami samochodów
• Opis miejsca wypadku, włączając w to znaki drogowe, dozwoloną prędkość, sygnalizację świetlną oraz możliwe przeszkody, takie jak np. kontener na odpady stojący na jezdni

Co zrobić gdy uległem wypadkowi w pracy w UK?

Każdy wypadek, który odbył się w miejscu pracy musi zostać bezwzględnie zanotowany w Accident Report Book (książka wypadków). Natomiast, jeżeli wypadek był poważny i wskutek którego pracownik doznał ciężkich obrażeń pracodawca jest zobowiązany do zgłoszenia go do Incident Contact Centre (Health and Safety Executive).

• Nigdy nie podpisuj żadnych dokumentów które nie są zgodne z prawdą lub których nie do końca rozumiesz
• Jeżeli to możliwe zrób zdjęcia miejsca wypadku
• Poproś o dane kontaktowe świadków zdarzenia
• Udaj się do szpitala lub swojego lekarza

Jak wygląda procedura uzyskania odszkodowania w UK

1. Zgłaszasz sprawę kontaktując się z nami pod nr +44 7776377763 lub używając formularza obok
2. Jeden z naszych prawników(w zależności od rodzaju wypadku) skontaktuje się z Tobą aby omówić szczegóły wypadku.
3. Po zakceptowaniu sprawy zostaniesz poproszony o wypełnienie formularza (dla Twojej wygody uruchomiliśmy serwis dzięki któremu wypełnisz formularz online)
4. Następnie otrzymasz umowę do podpisania (umowa między Nami a Tobą o świadczenie usługi)
5. Nasi prawnicy niezwłocznie wystosują list do ubezpieczalni (lub bezpośrednio do sprawcy)
6. Jeżeli starasz się o naprawę auta lub zakup nowego - wyznaczymy rzeczoznawców którzy wycenią naprawy lub wartość Twojego samochodu
7. Zostaniesz umówiony na komisję lekarską a niezależny lekarz (specjalista w dziedzinie urazów powypadkowych) sporządzi raport na temat Twoich urazów powypadkowych.
8. Po akceptacji wysokości odszkodowania zostanie wysłany do Ciebie czek - z całą sumą odszkodowania (nie pobieramy zadnej prowizji)
9. Cały proces odszkodowania w uk możesz śledzić w specjalnie przygotowanym serwisie online - niezależnie od miejsca pobytu.


Pamiętaj że zawsze możesz skontaktować się z prawnikiem prowadzącym Twoją sprawę (także poprzez nasz serwis) - zawsze jesteśmy otwarci na sugestie i współpracę.Jak możemy pomóc?

Współpraca

sprawdź naszą ofertę współpracy

Wyszukaj na stronie

Zgłoś wypadek!

Polityka prywatności

Wartości urazów

Kalkulator urazów.

kalkulator urazów przejdź do kalkulatora