Wypadki komunikacyjne w UK


O odszkodowanie w anglii ma prawo ubiegać się każdy, kto w następstwie nieszczęśliwego wypadku(z nie swojej winy) odniósł mniejsze czy większe obrażenia ciała.
Nie tylko kierowca ma prawo do odszkodowania w uk - także pasażerowie, rowerzysta czy pieszy.

Odszkodowania dla pasażerów w Anglii


Większość ofiar wypadków w anglii nie zna swoich praw, dlatego tylko nieliczni starają się o odszkodowanie. Rekompensata należy się każdemu pasażerowi, nawet temu, który znajdował się w pojeździe sprawcy wypadku.


Odszkodowanie w uk należy się każdemu pasażerowi nawet wtedy gdy znajdowali się w pojeździe sprawcy wypadku. Nawet osoby które są spokrewnione z kierowcą(sprawcą kolizji) mogą zgłosić do nas chęć uzyskania odszkodowania, którego wypłaty dokona firma ubezpieczeniowa sprawcy.
W przypadku gdy podróżowałeś środkami transportu publicznego (np.autobus, taxi, metro czy pociąg) i doznałeś uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku, niezależnie od tego czy sprawcą wypadku jest kierowca pojazdu czy inny pojazd, masz takie samo prawo do odszkodowania.


Odszkodowania dla rowerzystów w UK


Jeżeli miałeś wypadek na rowerze w anglii nie z własnej winy masz prawo starać się o odszkodowanie nie tylko za doznane urazy, ale także ból i cierpienie oraz straty materialne.


Jako rowerzysta należysz do grona najbardziej bezbronnych uczestników ruchu drogowego. Nawet odpowiednio zabezpieczony (kask czy odzież ochronna) w starciu z samochodem to właśnie rowerzysta doznaje najcięższych obrażeń.


Odszkodowania dla motocyklistów w Anglii

Motocykliści także stanowią najbardziej narażoną grupę uczestników ruchu drogowego w Anglii.
Jeżeli byłeś poszkodowany w wyniku kolizji z innym pojazdem i nie była to Twoja wina, powinieneś starać się o odszkodowanie z tego tytułu.
Bez względu jak zakończy się Twoja sprawa nie poniesiesz żadnych kosztów i otrzymasz (w przypadku wygranej) 100% należnego Ci odszkodowania.


Odszkodowania dla pieszych w UK

Zostałeś potrącony przez samochód i doznałeś jakichkolwiek obrażeń? Możesz starać się o odszkodowanie w uk.
Nawet jeżeli nie byłeś fizycznie uderzony przez nieostrożnie prowadzony pojazd i tylko próbowałeś uciec przed kolizją a masz prawo ubiegać się o odszkodowanie w uk z tytułu uszczerbku na zdrowiu.
Często kierowcy, chociaż winni są zachowania szczególnej ostrożności np. przy przejsciu dla pieszych czy w terenie zabudowanym, ignorują nakaz i dochodzi do potrącenia.Jak możemy pomóc?

Współpraca

sprawdź naszą ofertę współpracy

Wyszukaj na stronie

Zgłoś wypadek!

Polityka prywatności

Wartości urazów

Kalkulator urazów.

kalkulator urazów przejdź do kalkulatora